UITSLAE Sharlene Sharim
2013-02-04 01:00
Thinkstock

Uitslae

 

Atletiek

NWU-PUK SE TOP-10-BYEENKOMS

(Pilditch-stadion)

 

SPANUITSLAE

Groot skole: 1. Monument (10 374 punte); 2. Kempton Park (10169); 3. Waterkloof (9 814); 4. Helpmekaar (9 760); 5. Menlopark (9 684) en Garsfontein (9 684); 7. Vorentoe (9 588); 8. Marais Viljoen (9 559); 9. Eldorainge (9 385); 10. Transvalia (9 253); 11. E.G. Jansen (9 111); 12. Rustenburg (9 008); 13. Noordheuwel (8 953); 14. Florida (8 744); 15. Wonderboom (8 660); 16. Oos-Moot (8 644); 17. Centurion (8 629); 18. Hugenote (8 570);

19. Montana (8 561); 20. Vereeniging Gimnasium (8 449); 21. Randfontein High School (7 781); 22. Jeugland (7 777); 23. Die Anker (7 333).

Medium-skole: 1. Klerksdorp (10 073); 2. Prestige College (9902); 3. Paarl Gimnasium (9 861); 4. Potchefstroom Volkskool (9 386); 5. Potchefstroom Gimnasium (9 106); 6. Randburg (9060); 7. Hartbeespoort (8 743); 8. Secunda (8 561); 9. Brits (8 509); 10. Ben Vorster (8 352); 11. Riebeeckrand (7 906); 12. Fichardtpark (7 905); 13. Lydenburg (7 765); 14. Schoonspruit (7 717); 15. Akasia (7 669); 16. F.H. Odendaal (7 542); 17. Sutherland (7 529); 18. Lowveld High School (7 500); 19. Jan Viljoen (7 407); 20. Hans Moore (7 306); 21. Benoni High (7 235); 22. Dr. Malan (7 195); 23. Bastion (7 169); 24. Gerrit Maritz (6734); 25. Hillview (2 130).

Klein skole: 1. Midstream College (8 409); 2. Windhoek Gimnasium (8 377); 3. Nylstroom (8 336); 4. Wesvalia (8 121); 5. Woodhill College (7 785); 6. Curro Hazeldean (7 716); 7. Rosina Sedibane (7 674); 8. Voortrekker Bethlehem (7 548); 9. Warmbad (7386); 10. Dr. Johan Jurgens (7 154); 11. Barberton (7 111); 12. Hatfield Christian (6 009).

Seuns-afdeling: 1. King Edward (9 333); 2. Afrikaans Hoër Seunskool (9 174); 3. HTS Sasolburg (8 776); 4. Affies Seuns B (8433); 5. Pretoria Boys High A (8 210); 6. Overkruin Seuns (8083); 7. HTS Tom Naudé (7 864); 8. Uitsig (7 786); 9. HTS John Vorster (7 441); 10. Willowridge Boys (6 901); 11. Pretoria Boys High B (6 888); 12. Parktown Boys High (8 210).

Meisies-afdeling: 1. Kempton Park (8 329); 2. Overkruin (8 089); 3. Willowridge (3 698).

 

TOPPRESTEERDERS

(atlete wat meer as 1 000 punte op die 2007-Asa-tabel behaal het)

Meisies

100 m: Rudine Botha (o.15, Potch Gim) 12.25s (1 017, rekord). 400 m: Cindy van Ahlenfeldt (o.15, Kempton Park) 56.13 s (1064, rekord). 800 m: Odette Dreyer (o.14, Potch Volkies) 2:19.6 (1 012); Lizerie Ferreira (o.17, Riebeeckrand) 02:13.2 (1006). 1500m: Odette Dreyer (o.14, Potch Volkies) 04:41.1 (1078, rekord); Simonay Weitsz (o.14, E.G. Jansen) 04:43.1 (1053). 3000m: Nicole van der Merwe (o.15, Marais Viljoen) 10:15.4 (1002). 90 m-h: Thea Penberthy (o.15, Helpmekaar) 12.77 s (1051, rekord). HS: Caitlin Rothballer (o.14, Helpmekaar) 1.63m (1 046); Mieke Pretorius (o.15, Garsfontein) 1.65m (1011); Julia du Plessis (o.17, Monument) 1.81 m (1 075, rekord); Marelize Higgens (o.17, Secunda) 1.75 m (1 010, rekord). GS: Monique Wagner (o.16, Kempton Park) 14.76 m (1133, rekord); Leandri Geel (o.16, Monument) 14.56 m (1 106, rekord); Wine van Rooyen (o.16, Oos-Moot) 13.85 m (1 024, rekord); Rirhandzu Shikwambana (o.16, Prestige College) 13.68 m (1 006, rekord). DK: Leandri Geel (o.16, Monument) 47.06 m (1200, rekord); Ashleigh Nieuwenhuizen (o.16, Monument) 44.03m (1097, rekord). SG: Leandri Lampbrecht (o.14, Secunda) 39.09 m (1 173, rekord); Tinita van Dyk (Waterkloof) 35.84m (1 017).

 

Seuns

200 m: Thembo Monnaneng (o.14, Garsfontein) 23.21 s (1 073); Linford Maree (o.14, Paarl Gim) 23.59 s (1 020); Runan Venter (o.16, Waterkloof) 22.02 s (1 067); Pierre Lang (o.16, Waterkloof) 22.38 s (1 015); Jan-Hendrik Nieuwoudt (o.16, Affies Seuns) 22.45 s (1 006); Stean Pienaar (o.16, Menlopark) 22.48s (1 002); Paul Maluleka (o.17, Klerksdorp ) 21.44 s (1 038, rekord); Brendan Fouché (o.17, Transvalia) 21.62s (1 013); Eckhardt Rossouw (Kempton Park) 21.71 s (1 001); 800 m: Jaybe van Rooyen (o.17, Klerksdorp) 01:53.1 (1 080, rekord); Thato Masimini (o.17, Vorentoe) 01:54.6 (1 035); Renier Spamer (o.17, Noordheuwel) 01:55.3 (1 016); Heinrich van Niekerk (o.17, Menlopark) 01:55.3 (1 014); Dais Malebane (o.14, Prestige College) 2:02.0 (1104, rekord); Yster Louw (o.16, Kempton Park) 01:56.6 (1 045); Tabo Makinta (o.16, Monument) 01:56.7 (1 043); 1500m: Dais Malebane (o.14, Prestige College) 04:11.0 (1 117, rekord); Lizo Sibeko (o.14, Marais Viljoen) 04:18.2 (1 018); 100m-h: Thapelo Legodi (o.14, Prestige College) 13.82 s (1 056); Linford Maree (Paarl Gim) 13.91 s (1 035); Alwyn Bothma (o.15, Rustenburg) 13.28 s (1 069, rekord); 110 m-h: Goodman Mkwanazi (o.16, Monument) 14.12 s (1 068); Stean Pienaar (o.16, Menlopark) 14.17 s (1 056). HS: Jeandre Breytenbach (o.14, Kempton Park) 1.83 m (1 098, rekord); Conrad van Deventer (o.14, Oos-Moot) 1.75 m (1 010, rekord). VS: Dirk Thuynsma (o.14, Menlopark) 5.74 m (1 012); Ruan Minnaar (o.15, Klerksdorp) 6.65 m (1 055, rekord). DK: Robert Rossouw (o.14, Klerksdorp) 51.6 m (1 200); Tristan Nel (o.14, Waterkloof) 45.34 m (1066); Patrick Duvenage (o.15, King Edward) 59.41 m (1 200, rekord); Bernard Swart (o.15, Paarl Gim) 55.49 m (1 186); Burger Lambrechts (o.15, Garsfontein) 52.31 m (1 070); Ryno Blom (o.15, Kempton Park) 50.6 m (1 018); Brandon Hermatagi (o.15, Wonderboom) 50.39 m (1 011). Hamer: Tshepang Makete (o.17, HTS Sasolburg) 71.06 m (1 200, rekord). SG: Werner Dames (o.14, Helpmekaar) 54.42 m (1 007, rekord); Gustav Marais (o.16, Paarl Gim) 65.96 m (1 078, rekord); Leon Laubser (o.17, Paarl Gim) 71.91 m (1 079, rekord).

 

Krieket

COCA-COLA TWINTIG20-SKOLETOERNOOI (landwyd)

 

Noordelikes

HALFEINDRONDES

St Albans 113/7 (J. Jenkins 50). Centurion 114/2 (J.P. Tait 47*).

- Centurion wen met 8 paaltjies.

Waterkloof 156/4 (J. Malan 100). Affies 125/4 (D. Bruwer 62*).

- Waterkloof wen met 7 lopies (Duckworth-Lewis).

EINDSTRYD

Waterkloof 175/1 (M. Strauss 62*, J. Malan 100*). Centurion 83/10 (H. Vorstman 4/7, D. Bester 4/11).

- Waterkloof wen met 92 lopies.

 

Oostelikes

EINDSTRYD

Jeugland 82/10 (C. Schimper 4/8). Dr. E.G. Jansen

83/1 (Q. van der Schyff 43*, M. Weldon 22)

- Dr. E.G. Jansen wen met 9 paaltjies.

 

Limpopo

EINDSTRYD

Merensky 135/8 (N. Jardim 29, R. Pretorius 24). Hoërskool Pietersburg 125/8 (S. Herbst 2/22, A. Patel 2/16).

- Merensky wen met 10 lopies.

 

Mpumalanga

EINDSTRYD

HTS Middelburg 89/9 (A. Delport 17, B. van Niekerk 15). Middelburg 87/7 (B. van Niekerk 3/16, M. de Kock 2/25).

- HTS Middelburg wen met 2 lopies.

Penryn College 107/10 (J. Swarts 4/15, B. van Niekerk 2/13).

108/2 (B. van Niekerk 50*, D. Griesel 28).

- HTS Middelburg wen met 8 paaltjies.

 

Titans

HALFEINDRONDES

Merensky 48/10 (A. Patel 17, P. Swanepoel 16; H. Vorstman 3/11, L. Jansen van Rensburg 1/0). Waterkloof 49/0 (J. Malan 19*, E. Jones 24*).

- Waterkloof wen met 10 paaltjies.

HTS Middelburg 122/5 (D. Griesel 61; A. Pretorius 2/21, K. Engelbrecht 1/23). Dr. E.G. Jansen 125/6 (Q. van der Schyff 31, B. Grütter 26, C.J van der Walt 16*).

- Dr. E.G. Jansen wen met 4 paaltjies.

EINDSTRYD

Waterkloof 158/4 (E. Jones 68, D. Rossouw 59; M. Moore 2/34).

E.G.Jansen 103/10 (C.J. van der Walt 25).

- Waterkloof wen met 55 lopies.

Gauteng

KWARTEINDRONDES

KES 137/5 (Broodryk 42, Gordon 42). Helpmekaar 85/10 (Maharaj 3/21).

- KES wen met 52 lopies.

Parktown 141/4 (K. Dudgeon 35*). Trinityhouse 142/5 (D. Naidoo 49).

- Trinityhouse wen met 5 paaltjies.

Randburg t. Marais Viljoen

- Randburg wen met 12 lopies.

HALFEINDRONDES

KES 65/10 (Stanger 2/11, Lansberg 2/27).

St Stithians 66/2.

- St Stithians wen met 8 paaltjies.

Randburg 116/10 (F. Welthagen 35; J. Clark 3/26). Trinityhouse 117/5 (C. Hulme 21, J. Clark 21).

- Trinityhouse wen met 5 paaltjies.

 

Noordwes

HALFEINDRONDES

Potch Gimnasium 138/6 (L. Steenkamp 83; R. Heymans 2/19). Klerksdorp 120/9 (R. Haasbroek 1/9, S.W. Rossouw 3/27).

- Potch Gimmies wen met 18 lopies.

 

 

KOMMENTAAR.



btn left image btn right image
Jou kommentaar in te dien, Tik twee woorde hieronder en klik op stuur